Wędkarstwo, myślistwo czy łowiectwo to zajęcia, do których bardzo chętnie przyłącza się wielu panów. Oprócz sprzętu, który jest ważny na polowaniach, warto również zwrócić uwagę na odzież, a konkretnie obuwie. Obuwie myśliwskie powinno być dobrze dobrane dla każdego myśliwego. Dlaczego? Zobacz poniżej.

1. Oferty producentów
Na rynku istnieje bowiem wiele różnorodnych modeli od sprawdzonych i doświadczonych producentów obuwia myśliwskiego, z którego jest w czym wybierać. Wiele osób najczęściej decyduje się na dobre jakościowo buty myśliwskie wykonane ze skóry naturalnej. Takie modele mogą być do kostki lub do połowy łydki. Hitem są obecnie buty myśliwskie posiadające między innymi: membrany Gore-Tex, systemy stabilizacji stopy, amortyzację, czy też nieślizgające się podeszwy. Dzięki nim każdy myśliwy nawet po kilkudziesięciu godzinach w lesie nie będzie odczuwał dyskomfortu stóp.

2. Buty na kilka lat
Obuwie myśliwskie barduta to dość drogi zakup (ceny zaczynają się od 300 do nawet 1200 zł). W związku z tym, iż jest to asortyment, który posłuży myśliwemu przez co najmniej kilka lat – warto zainwestować w bardzo dobry model od sprawdzonego producenta. Wszelkie modele wiązane, w kolorach zieleni, moro lub brązach z dodatkowymi właściwościami są jak najbardziej strzałem w dziesiątkę.